ارتقاء FreePBX درتعامل با اینترنت یکپارچه و فکس، توسط سنگوما

در بازار برای استفاده از FreePBX کشش زیادی وجود دارد. FreePBX رابط گرافیکی کاربر متن باز مبتنی بر وب است که سرور PBX متن باز ارتباطات استریسک را کنترل و مدیریت می کند. FreePBX   علاوه بر اینکه هسته مرکزی اکثر رابط‌های گرافیکی معروف سیستم تلفنی استریسک نظیر الستیکس است، خود نیز یکی از جذاب‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها محسوب می‌شود. در حال حاضر در بسیاری از فن آوریهایی که تکنولوژی های سنگوما از آنها پشتیبانی می کنند، از FreePBX استفاده می شود.

در ماه گذشته، برای کسب دیدگاهی کلی از جدیدترین سرمایه گذاری Sangoma ، آقای  ریچی تهرانی، مدیر عامل شرکت TMC با تونی لوئیس، مدیر کل Sangoma در نمایشگاه ITEXPO نشستی مشترک داشنتد.

freepbx13banner

در این نشست، همانگونه که لوئیس اشاره می کند، سنگوما از آغاز فعالیت های خود تا کنون، به شرکتی قدرتمند تبدیل شده و در حال حاضر مجموعه کاملی از راه کارهای ارتباطی نسل آینده را ارائه می دهد.

این راه حل ها شامل مجموعه کاملی از SBC ها، گیت وی SS7 و سایر Gateway ها بوده و در حال حاضر FreePBX و قابلیت فکس بر روی شبکه یا فیپ نیز به آن افزوده شده است.

لوئیس با تشریح این نکته که “بسیاری از محصولات ما از راه قبل را ادامه می دهند، اشاره می کند که نظارت FreePBX از نظر استراتژیک به دلایل واضحی مهم است. این محصولات FreePBX را به نوعی تعریف می کنند که با بعضی کارت های ما که در اتصال به PSTN، گیت وی ها و SBC ها استفاده می شوند، قابلیت تعامل داشته باشند”.

وی در ادامه اضافه کرد که با توجه به علاقه شدید به ارتباطات یکپارچه، FreePBX  دارای بسیاری از ویژگیهای اینترنت و ارتباطات یکپارچه است .لوئیس گفت: “ما محصولی به نام Zulu  را معرفی و پیش فروش کرده ایم. این محصول شامل یک برنامه Outlook و افزونه مرورگر وب است که پاپ آپ های تماس را نمایش داده و فرآیند کلیک برای تماس و امکان تنظیم برقراری جلسات، ارسال اس ام اس و فکس را از طریق برنامه Outlook فراهم می کند. وی اشاره کرد با وجود اینکه تا کنون این برنامه هنوز به طور عمومی در اختیار کاربران قرار نگرفته، اما بازخورد بسیار بزرگی داشته است”.

لوئیس علاوه بر این ها از در دسترس بودن نسخه FreePBX 13 که شامل بازنویسی های عمده بوده، خبر داد. و برای افرادی که در انجمن FreePBX هستند، مژده داد که FireFax یکپارچه شده با FreePBX، برای کاربرانی که از دستگاههای فکس آنالوگ خود استفاده می کنند، امکان ارسال فکس از طریق شبکه IP به هر دستگاه فکس را فراهم می کند و تمام فرایند ارسال فکس قابل نظارت است.

نویسنده خبر: Peter Bernstein

منبع خبر:

//caas.tmcnet.com/topics/caas/articles/412554-sangoma-enhancing-freepbx-multiple-fronts-including-uc-fax.htm

نظرها بسته شده است.