پاسخ بههنگامی که اسکریپت توقف Wanrouter اجرا شد، چگونه می توان استریسک را متوقف کرد؟

یکی از ویژگی های ناشناس درایور های Wanpipe، اسکریپت پیش توقف ” wanrouter stop است. این فایل است که می تواند اصلاح شده به عنوان یک شل اسکریپت اجرا است.
این فایلی است که می تواند اصلاح شده و به عنوان یک شل اسکریپت اجرا شود(حلقه هوشمند با متغیرها) یا به سادگی دستورات خط فرمان سیستم عامل لینوکس اجرا شود. بصورت پیش فرض فایل موجود نبوده و چیزی وجود ندارد که نیاز به متوقف کردن آن داشته باشیم، ولی آنچه که باید انجام شود، برای فعال شدن آن باید فایل ایجاد شود.

1- دایرکتوری را با استفاده از “cd /etc/wanpipe/scripts/” به /etc/wanpipe/scripts تغییر دهید.
2- با استفاده از دستور “touch”  فایل ایجاد کنید.(به عنوان مثال “touch stop” )
3-فایل را با استفاده از ویرایشگر متنی مورد علاقه خود باز کرده وموارد دلخواه خود را قبل از آنکه درایور به خودی خود خاموش شود، به آن اضافه کنید.

در حال حاضر یک مشکل مشترک با برخی از برنامه های نصب کردنی (PBX در فلش) وجود دارد و مشکل این است به طور پیش فرض، اسکریپت توقف استریسک را برای راه اندازی مجدد / خاموش کردن سیستم،  اجرا نمی کند. این قضیه باعث بروز مشکل می شود، چرا که باعث می شود Zaptel هنگامی که درایورهای Wanpipe خاموش نشدند، به دلیل اینکه در حال استفاده بوده و از حالت استفاده خارج نشده اند (یک ویژگی امنیتی)،  دچار اختلال شود. از اسکریپت  “stop” استفاده کنید تا قبل از اینکه درایورهای Wanpipe متوقف شوند، استریسک را براحتی مجبور به خاموش شدن کند.

 
1-جهت باز کردن اسکریپت “stop” برای ویرایش، دستور “vim /etc/wanpipe/scripts/stop” را اجرا کنید.
2-روی کلید “INSERT” در کیبورد خود کلیک کنید تا Vim را در حالت “insert” قرار دهد.
3-برای خاموش کردن امن استریسک، دستور “asterisk -rx ‘stop now’ “ را اجرا کنید.
4-روی کیبورد دکمه “ESC” را کلیک کرده تا از حالت “insert” خارج شوید.
5-با فشردن “:wq” ذخیره کرده و خارج شوید.

در حالتی که هنوز مشکلتان پابرجا بود، خاموش کردن آزمایش را زمانی که می توانید سیستم  را کنترل کنید، انجام دهید. اگر خطای شما ادامه داشت، لطفا از طریق شماره ۴۲۵۰۹ با پشتیبانی Sangoma تماس بگیرید.